فارسی
English
Türkçe
العربیة
امروز : دوشنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۸
شهردار منطقه هشت خبر داد؛ ادامه کف سازی بازار تاریخی تبریز این بار در سرای حاج حسین قدیم
39 بازدید
پنج شنبه ۷ دي ماه ۱۳۹۶
اندازه قلم :
تبریز ۲۰۱۸ | جاذبه های گردشگری تبریز ۲۰۱۸
شهردار منطقه هشت تبریز از ادامه کف سازی بازار تاریخی تبریز در سرای حاج حسین قدیم و با مشارکت بازاریان خبر داد.
به گزارش تبریزمدرن،مهندس تیزپاز ضمن اعلام خبر فوق افزود: در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸ ، پروژه کف سازی سرای حاج حسین قدیم را با همکاری اصناف و کسبه این کاروانسرا، آغاز نموده و با جدیت اجرائی میکنیم.
شهردار منطقه هشت در ادامه از کف سازی راسته بازار جدید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه‌ی تبریز ۲۰۱۸ قرار داریم ضروری است کلیه معابر مهم و پرتردد بازار تاریخی تبریز کف سازی شود. سال گذشته در این راستا کفسازی بازار کفاشان به اتمام رسیده و طی روزهای اخیر کفسازی بازار حرمخانه و فاز اول بازار صادقیه،تیمچه قند فروشان، تیمچه صاحب دیوان،دبه خانه را تکمیل نموده ایم و در روزهای آتی با اجرائی کردن فاز دوم کفسازی بازار صادقیه در کنار کفسازی راسته بازار جدیدو کاروانسرای حاج حسین قدیم ،اقدامات اساسی در راستای ساماندهی بازار تبریز تداوم خواهد یافت.
وی افزود: متاسفانه کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شود و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد. مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی می‌کند و تا شروع فصل گردشگری تبریز این پروژه عظیم تکمیل می‌شود .
تیزپاز در بخش دیگر سخنان با اشاره به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی بازار، اظهار کرد: در کف سازی بازار تبریز از سنگ اسپراخون استفاده شده است و با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد .
شهردار منطقه ۸ در خاتمه ابراز امیدواری کرد با استمرار روند موجود و همراهی مردم و بازاریان، بازار تاریخی تبریز همچنان مانند نگینی در میان آثار تاریخی جهان بدرخشد.
شایان ذکر است سرای حاج حسین قدیم یکی از کاروانسراهای تاریخی بازار تبریز میباشد که در راسته بازار واقع شده و دارای معماری کم نظیری میباشد.
با ما در ارتباط باشید
اشتراک خبرنامه
ایمیل
موبایل
اطلاعات تماس
آدرس : تبریز، محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز
تلفن : 8 - 3851 3637 041 (98+)
فکس :
+98 (041) 36373850 - 36373860 - 36373861 - 36375553
ایمیل : info@tabrizfair.ir
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نمایشگاه بین المللی تبریز‌‌ می‌باشد
نمایشگاه بین المللی تبریزtabrizcity2018.comtabrizcity2018.com - فشذقهظزهفغ2018.زخئ - صصص.فشذقهظزهفغ2018.زخئ